R.L. EGEMEN CO. & LTD.
R.L. EGEMEN CO. & LTD. R.L. EGEMEN CO. & LTD.

Menü

Hakkımızda

Hakkımızda

TARİHÇE

Şirketimiz 1970 yılında Sn. Refet Lütfi EGEMEN tarafından ilk olarak R.L. Egemen & Co. adı ile kurulmuştur. Ülkemizde ilk kez profesyonel eksper/bilirkişi kavramının edinilmesi ve bu alandaki ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan Refet Bey 1990 yılına kadar görevini sürdürmüştür. 1981 yılında Sn. Seyhan EGEMEN’in Genel Direktör ve Enspektör olarak yapıya katılması ile şirketimiz tekrar organize bir yapılanma ile “Limited Şirket” olarak kayıt altına alınmıştır. Refet Bey’in güçlü bilgi birikimi ve tecrübesini aktardığı oğlu Sn. Seyhan EGEMEN 2005 yılına kadar 2. kuşak yönetici olarak hizmet vermiş, bu tarihten sonra ise Danışman olarak katkı sağlamaya devam etmiştir. 2000-2005 yılları arasında da 3. kuşak yöneticiler olarak Sn. Emre EGEMEN Genel Direktör ve Sn. Av. Serkan EGEMEN Direktör ve her ikisi de eksper ve enspektör olarak şirketin yönetimini üstlenerek halen aktif olarak görev yapmaktadırlar.
1970 yılından bu yana köklü geçmişi ile mesleki ilkeleri doğrultusunda, konusunda tüm ihtiyaç ve talepleri profesyonel olarak karşılayan şirketimiz, Refet Bey ile çıktığı bu yolda bugün tecrübeli ve dinamik ekip kadrosu ile kalitesini her çağa uyumlu ve hazır şekilde büyümeye, gelişmeye, sektörde lider olmaya devam etmektedir.

YÖNETİM KURULU

Av.Serkan EGEMEN – Direktör/ Eksper/Deniz ve Kargo Enspektörü/Hukuk Danışmanı

1985 yılı doğumlu olup mevcut iki Direktörden birisidir. 2007 Temmuz ayında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni ve 2008 Eylül ayında Galler’in Swansea University ‘de “Uluslararası Deniz Hukuku (LLM International Maritime Law) Master Programı”nı tamamlamıştır. Başarıyla tamamladığı dersler arasında “Deniz Sigortacılığı Hukuku (Marine Insurance Law)” mevcuttur. Ek olarak IFIA’nın (International Federation of Inspection  Agencies) düzenlediği ‘Uluslararası Akaryakıt Gözetim Programı’nı tamamlamış ve bu konuda sertifika sahibidir. Lloyds of London’ın kayıtlı enspektörüdür. 2010 yılında Türkiye’de Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından düzenlenen  Eksper Mevzuat (Denklik) sınavında da başarılı olmuş ve Nakliyat (Emtia/Kıymet) dalında Türkiye’de eksperlik yapmaya hak kazanmıştır. 2003 yılından 2008 Eylül ayına kadar yarı zamanlı (part time) Eksper Asistanı olarak görev yapmış olup, 2008 Eylül itibariyle tam zamanlı (full time)  görev yapmaya başlamıştır. SSI (Scuba Schools International) Advance Diver  sertifikasına sahiptir.  Aynı zamanda şirketimizin Hukuk Danışmanı ve Avukatı olarak  görev yapmaktadır. İyi derece İngilizce bilmektedir.

Emre Egemen –Direktör/Eksper

1978 yılı doğumlu olup mevcut iki Direktörden birisidir. 2002 Şubat ayında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Finans-Bankacılık ve Sigortacılık  Bölümü’nden de başarıyla mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul’da  çeşitli sigorta şirketlerinde Eksper Asistanı olarak görev almıştır. 2004 yılından itibaren şirketin 3. kuşak  direktörü olarak tam zamanlı  (full time ) görev yapmaya başlamıştır. Lloyds of London’ın kayıtlı enspektörü olmakla birlikte  IFIA’nın (International Federation of Inspection  Agencies) düzenlediği ‘Uluslararası Akaryakıt Gözetim Programı’nı tamamlamış ve bu konuda sertifika sahibidir. 2010 yılında Türkiye’de Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından düzenlenen Eksper Mevzuat (Denklik) sınavında da başarılı olmuş ve Kara Araçları (Motorlu Kara Araçları Kasko-Trafik /Motorlu Kara Taşıtları Dışındaki Kara Taşıtları) dalında Türkiye’de eksperlik yapmaya hak kazanmıştır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı’nın vermiş olduğu Sahil Kaptanlığı Lisansına sahiptir. İyi derece İngilizce bilmektedir.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Tasarım: ANKA Yazılım